مراحل تغییر جنسیت

taj
سه شنبه پانزدهم اسفند ۰۲
(1)
(0)

مراحل تغییر جنسیت

مراحل قانونی تغییر جنسیت

تغییر جنسیت یک اقدام پزشکی است که آثار حقوقی و قانونی خاصی را ایجاد می‌نماید. چرا که در مراحل تبدیل شدن دختر به پسر یا بر عکس. در احوال و شخصیه آن فرد همچون نام کوچیک، مقدار سهم ارث، مقدار دیه و مواردی از این دست تغییرات را به وجود می‌آورد. از دیدگاه قانونی انجام عمل تغییر جنسیت یک فرد در کشور ایران امکان پذیر است و هر شخصی که دچار اختلالات ترنس و جنسیتی باشد میتواند مجوز تغییر جنسیت خود را با داشتن شرایطی، از دادگاه درخواست نماید.

 

مشاوره تلفنی و پاسخگویی آنلاین

09129292689

 

ایمو

واتساپ

 

به استناد قانون بند ۱۸ ماده ۴ قانون حمایت خانواده، درخواست اخذ مجوز برای عمل تغییر جنسیت افراد ترنس سکشوال یک موضوع کاملا پذیرفته شده است که در صلاحیت دادگاه خانواده است. در ارتباط با مراحل و روند پرونده های قانونی دریافت مجوز تغییر جنسیت باید گفت:

 

ابتدا فرد متقاضی می‌باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کند و به طرفیت دادگاه خانواده، دادخواست صدور مجوز تغییر نام و تغییر جنسیت کند.

 

در این مرحله، قاضی دادگاه برای اطلاع از جنبه های تخصصی موضوع تغییر جنسیت، پرونده فرد ترنس سکشوال را به پزشکی قانونی ارجاع می‌دهد تا پزشکی قانونی متقاضی را در ابتدا به یک روانپزشک ویژه ارجاع بدهد تا زیر نظر پزشک مراحل درمانی و تشخیصی لازم را طی نماید.

 

بعد از اینکه پزشکی قانونی در خصوص مراحل اختلال ترا جنسیتی شخص به تشخیص رسید، می‌باید نظریه خود را به پزشکی قانونی ارائه دهد و لزوم یا عدم لزوم انجام عمل تغییر جنسیت را خطاب به پزشکی قانونی ارائه کند.

 

در این مرحله پزشک قانونی نیز نظر خود را به انضمام نظر روانپزشک صلاحیت دار به قاضی محترم دادگاه ارائه می‌نماید. و نظر خود مبنی بر لزوم یا عدم لزوم تغییر جنسیت از لحاظ پزشکی و تخصصی را به قاضی ارائه می‌دهد و قاضی با عنایت به آن، حکم قانونی لازم مبنی بر تغییر جنسیت را صادر می‌کند که با استناد به آن تغییر نام کوچک امکان پذیر میشود.

 

و همچنین لازم به ذکر است که بعضی از افراد سابقا دوره های و مراحل رواندرمانی و تشخیصی را نزد یک روان پزشک متخصص طی کرده اند. در این حالت، میتوانند با استناد به نظریه روان پزشک خود مبنی بر اختلال تراجنسیتی دادخواستی تنظیم و نظریه پزشک را ضمیمه دادخواست خود کنند.

 

در این حالت دیگر نیازی به گذراندن دوره درمانی نزد روانپزشک نیست و قاضی دادگاه خانواده پرونده شخص را به پزشکی قانونی ارجاع میدهد و پس از اینکه پزشکی قانونی مراحل پرونده متقاضی تغییر جنسیت را تایید کرد، آن را به قاضی دادگاه ارجاع میدهد تا حکم و مجوز تغییر جنسیت شخص و تغییر نام آن فرد را صادر نمایند.

 

مشاوره تلفنی و پاسخگوی آنلاین 09129292689

ایمو

واتساپ

 

در ابتدای مراحل قانونی تغییر جنسیت

بایستی نسبت به باطل کردن شناسنامه قدیمی و اجازه صدور شناسنامه جدید اقدام نمایید، در ادامه مراجعه به دادگاه خانواده و طرح درخواست تغییر جنسیت است. سپس مراجعه به پزشک متخصص و پزشکی قانونی و همچنین انجام آزمایشات لازم و درنهایت، دادگاه به شما اجازه خواهد داد که جنسیت خود را تغییر دهید.

 

از آنجا که تغییر جنسیت پروسه ای زمانبر است شما با استفاده از مشاوره حقوقی تطبیق جنسیت و استفاده از یک وکیل با تجربه که بر قوانین در این زمینه اشراف کامل دارد. امور مربوط به تغییر جنسیت خود را در زمان کمتری به سرانجام می‌رسانید.شما با استفاده از مشاوره حقوقی تطبیق جنسیت میتوانید سوال های خود را از وکیل متخصص تغییر جنسیت بپرسید و از همه اقداماتی که لازم است در روند تغییر جنسیت انجام بدهید آگاهی داشته باشید. مشاوره با وکیلی که با قوانین و مراحل قانونی تغییر جنسیت آشنایی دارد شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب کمک می‌نماید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
iranian-lawyer.com